ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kroky před koupí LED žárovek – co je třeba zkontrolovat

Před samotnou koupí a montáží LED žárovek zkontrolujte typ a model vašeho vozidla (nejlépe podle velkého technického průkazu – VTP) a číslo schválení světlometů (kontrolou světlometů). V seznamu schválených vozidel (Seznam kompatibility), uvedených na www.led-legalne.cz si zkontrolujte, zda v něm je vaše vozidlo s uvedenými světlomety uvedeno.

Porovnejte typ a model vozidla, rok výroby a také číslo homologace světlometů ve sloupci "Schvalovací číslo světlometů". Začíná písmenem "E" a jednou nebo dvěma číslicemi v kroužku a pak pokračuje pořadím 4 nebo 5 číslic. Je uvedeno buď na těle světlometu, v motorovém prostoru, anebo na okraji skla světlometu. Toto číslo se musí shodovat s číslem v seznamu!


Type_Label_LEDriving_Headlight_-_Audi_A1_8XFL_E9-11198

Type_Label_LEDriving_Headlight_-_VW_Touran__1T_FL_E1-2236


U typu H7 zkontrolujte, zda je LED žárovka schválená pro potkávací nebo i dálková světla podle symbolu uvedeného vedle čísla homologace světlometů. Pokud jsou schváleny obě verze, můžete instalovat nové LED žárovky jak pro potkávací, tak pro dálková světla. Pokud ne, pak halogenové žárovky můžete legálně nahradit LEDkami jen pro uvedená schválená světla (buď potkávací, nebo dálková).

V seznamu schválených vozidel si dále zjistěte, zda k instalaci budete potřebovat dokoupit adaptér (LEDriving ADAPTER) k uchycení LED žárovky, krytku (CAP) a/nebo eliminátor chybových hlášení (LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER). U typu H4 není potřeba žádné montážní příslušenství. Pokud je montážní příslušenství vyžadováno, musí být opět v souladu se seznamem schválených vozidel. Pro legální použití LED žárovek OSRAM na pozemních komunikacích je proto povolena pouze kombinace LED žárovek OSRAM NIGHT BREAKER LED ve spojení s oficiálním příslušenstvím OSRAM – LEDriving ADAPTER, LEDriving CAP a LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER! V případě použití jiných kombinací jde o nelegální použití, může hrozit trvalé poškození elektroinstalace vašeho vozu nebo krácení pojistného plnění!

Zvažte, zda si instalaci provedete svépomocně nebo v libovolném odborném autoservisu. Pokud si nové LED žárovky OSRAM zakoupíte a necháte namontovat v odborném servisu, získáte automaticky prodlouženou 5letou záruku. Více o záruce naleznete zde: https://www.osram.cz/am/